Nie będzie przesadą stwierdzenie, że outsourcing staje się obecnie rozpoznawalną wizytówką Opola a władze miasta zachęcone pozytywnym odbiorem inwestorów, stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej.

„Najważniejsze jest dopasowanie oferty do potrzeb inwestorów” – deklarują władze Opola “Konsekwentnie  wprowadzamy zmiany z myślą o rozwijaniu naszego miasta w obszarze BPO/ITO i zależy nam, aby o naszej ofercie dowiedziało się jak najwięcej firm, które mogą z niej skorzystać” – dodają.

Istotne zmiany zachodzą w zakresie dostępności nieruchomości biurowych dostosowanych do potrzeb sektora outsourcingu. Miasto wspiera obecnie realizację kilku biurowców i planuje powstanie kolejnych obiektów.

Obok odpowiednich powierzchni biurowych, drugim filarem branży outsourcingowej jest kapitał ludzki. Lokalne uczelnie są elastyczne w kwestii dopasowywania swojej oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy. Stawiają one na język niemiecki na poziomie technicznym, co powinno przyciągnąć do miasta nowych inwestorów.
Aby zaprezentować potencjał Opola jako polskiego centrum outsourcingu oraz poszukać odpowiedzi na najaktualniejsze pytania w branży co roku zapraszamy polskich
i zagranicznych inwestorów, przedstawicieli sektora HR i administracji publicznej oraz ekspertów z branży do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń.

Nadchodzące wydarzenia/konferencje