Bałtyk od wieków miał kluczowe znaczenie w gospodarce Trójmiasta. W ostatnich latach region rozwija się prężnie zarówno dzięki dobrodziejstwu morskiego sąsiedztwa, jak i innowacyjnym sektorom gospodarki. Nadmorskie położenie jest impulsem do rozwoju transportu morskiego. Na przestrzeni kilku lat zainteresowanie budzą w szczególności terminale kontenerowe i powstające wokół nich parki logistyczne i powierzchnie magazynowe na postoczniowych terenach. Z kolei rozwój takich sektorów jak BPO i ITO (outsourcing usług biznesowych i IT) stał się podstawą do ożywienia na rynku nieruchomości, w szczególności nieruchomości biurowych.

Początek jesieni do świetny okres, aby odwiedzić Sopot, jeden z najpopularniejszych kurortów w Polsce. To właśnie tu już po raz drugi odbędzie się konferencja z cyklu „Prospects in Poland” – „Perły Bałtyku – Perły Biznesu”. Wrześniowe spotkanie będzie również początkiem kolejnego cyklu spotkań.

Cieszymy się, że „Perły Bałtyku – Perły Biznesu” wracają do Sopotu. Spotkanie jest wyśmienitą okazją do wymiany poglądów w gronie przedsiębiorców, przedstawicieli władz i ekspertów – mówi Aneta Kłodaś, dyrektor zarządzający Bluevine Consulting, organizator cyklu.

Natomiast po raz pierwszy to eleganckie wnętrze hotelu Sofitel Grand w Sopocie będzie scenerią konferencji „Perły Bałtyku – Perły Biznesu”. Spotkanie rozpocznie się spojrzeniem na światową sytuację gospodarczą i jej wpływem na rozwój Pomorza, o czym opowie ekonomista Marek Zuber, zachęcając do inwestycji w czasie, kiedy większość inwestorów wstrzymuje decyzje o rozwoju. O tym co czeka w przyszłości Trójmiasto niewątpliwie wie dyrektor Invest in Pomerania, Marcin Piątkowski, który przedstawi plan rozwoju aglomeracji, zachęcając przedsiębiorców do czynnej dyskusji. Natomiast przedstawiciele Portu Lotniczego Gdańsk, Bałtyckiego Centrum Biznesu oraz Chopin Airport porozmawiają na temat idei Airport City – koncepcji łączącej port lotniczy z miasteczkiem biurowym, powierzchniami magazynowymi i handlowymi. Jest to temat dla Pomorza bardzo aktualny z uwagi na ogłoszone wiosną 2013 roku plany wybudowania Airport City przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Współcześnie żadne miasto nie może się rozwijać bez odpowiedniej infrastruktury biurowej. Trójmiasto zajmuje czwarte miejsce w Polsce pod względem ilości dostępnej powierzchni biurowej. O trójmiejskim rynku nieruchomości opowiedzą przedstawiciele deweloperów z Olivia Business Center, Torus i Echo Investment. Całość dyskusji będzie moderował Przemysław Szkutnik z firmy Knight Frank, doradzającej w zakresie nieruchomości.

Sam budynek biurowy jednak nie wystarcza, aby stworzyć sprawnie działające biuro. Aby pracownicy mogli efektywnie korzystać z przestrzeni biurowej, należy ją również we właściwy sposób zaprojektować, dopasowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Właściwa organizacja przestrzeni pracy jest niezmiernie istotna, zwłaszcza w odniesieniu do przedsiębiorstw, których zasadniczą część przestrzeni pracy stanowi biuro. Jako przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania, które gwarantują komfort twórczego myślenia pracowników i pomagają stworzyć optymalne warunki do pracy w każdej przestrzeni biurowej – od recepcji, poprzez powierzchnie pracy wspólnej, sale konferencyjne, aż po gabinety, jest do dla nas duże wyzwanie – podkreśla Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor marki w firmie MIKOMAX SMART OFFICE, specjalizującej się w kompleksowej organizacji przestrzeni pracy, proponującym rozwiązania, zgodne ze zmianami w sposobie pracy oraz trendami wzorniczymi. – Przedsiębiorcy, poszukując relatywnych rozwiązań inwestycyjnych i rozwoju firmy, ograniczają dziś koszty związane ze zwiększeniem powierzchni biura i my oferujemy najlepsze rozwiązania w tym zakresie.

Na koniec merytorycznej części spotkania uczestnicy konferencji będą mieli szansę zapoznać się z korzyściami inwestowania w inwestycje alternatywne. O tym, czy dzieło sztuki, wykwintne wino albo unikatowe samochody może być korzystną lokatą kapitału opowie Dariusz Wroniak z Alior Private Banking. Następnie przedstawiciele polskiego i zagranicznego biznesu będą mieli okazję, aby podsumować nabytą wiedzę i przedyskutować możliwości rozwoju Trójmiasta.

W drugiej części konferencji „Perły Bałtyku – Perły Biznesu” przewidziana została Harley-Davidson & PORSCHE VIP Gala.

Autorem i organizatorem projektu Prospects in Poland jest firma Bluevine Consulting.

  • GOSPODARZ:
  • GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY:
  • PATRONAT HONOROWY:
  • PARTNERZY VIP GALI:
  • PARTNER BRANŻOWY:
  • NIERUCHOMOŚCI BIUROWE
  • PARTNERZY MERYTORYCZNI:
  • PARTNERZY:
Nadchodzące wydarzenia/konferencje