Zagłębie Dąbrowskie to potężnie rozwijająca się część śląskiej aglomeracji.  Kulturowa i gospodarcza różnorodność idzie w parze z otwartością na innowacje oraz przychylnością władz lokalnych na nowe przedsięwzięcia inwestycyjne , które przekładają się na rozwój regionu.

Miasta Zagłębia: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Zawiercie mają inwestorom jeszcze sporo do zaoferowania.  Swój potencjał inwestycyjny i gospodarczy będą chciały zaprezentować podczas konferencji pt INWESTYCJE I INNOWACYJNOŚĆ SZANSĄ NA ROZWÓJ REGIONÓW. WYZWANIA I PROGNOZY DLA ZAGŁEBIA DĄBROWSKIEGO. Jakie pomysły na innowacyjną gospodarkę  mają gminy gmin i przedsiębiorstwa? Jak kryzys wpływa na decyzje inwestycje? Jak efektywnie korzystać z funduszy pomocowych? – na te pytania odpowiedzi udzielać będą gospodarze i zaproszeni goście: Zbigniew Podraza, prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza; Kazimierz Górski, prezydent Miasta Sosnowiec; Ryszard Mach, prezydent Miasta Zawiercie; Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

O tym, że w Zagłębiu robi się niezły biznes przekonało się już wiele firm. O czym niech świadczy chociażby ostania lista Diamentów Forbesa opracowana przez analityków z firmy Bisnode Polska.

W tym rankingu, biorącym pod uwagę m. in. ich rentowność, wynik finansowy oraz wartość kapitałów własnych, dąbrowskie firmy uplasowały się wysoko, szczególnie w grupie przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł.

Podczas konferencji głos zostanie oddany także inwestorom, by podzielili się swoim spojrzeniem na mocne i słabsze strony regionu, specyfikę współpracy między firmami i możliwości ich wsparcia przez samorząd i strefy.

Jako, że spotkanie będzie ponadto okazją do zapoznania się z możliwościami finansowania inwestycji, jakie przyniesie nowy unijny budżet na lata 2014-20, nie zabraknie przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

W drugiej części spotkania INWESTYCJE I INNOWACYJNOŚĆ SZANSĄ NA ROZWÓJ REGIONÓW. WYZWANIA I PROGNOZY DLA ZAGŁEBIA DĄBROWSKIEGO zaplanowana jest VIP Business Gala.

Gospodarzem spotkania jest Miasto Dąbrowa Górnicza

Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Ernst & Young, Miasto Zawiercie, Miasto Sosnowiec oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Partnerem organizacyjnym jest firma Bluevine Consulting.

  • GOSPODARZ I ORGANIZATOR:
  • PATRONAT HONOROWY:
  • PARTNER ORGANIZACYJNY:
  • PARTNERZY VIP GALI:
  • PARTNERZY MERYTORYCZNI:
Nadchodzące wydarzenia/konferencje