Tegoroczna, czwarta już edycja konferencji Green Light For BSS. Perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu zgromadziła ponad 150 gości – specjalistów z branży outsourcingu, przedstawicieli administracji państwowej, biznesu oraz uczelni. Uczestnicy wydarzenia zgodnie przyznali, że Opole to miasto w którym współpraca pomiędzy samorządem, światem nauki i firmami jest rzeczywista i kreuje doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych usług biznesowych.

Klimat inwestycyjny, dostępność kadr oraz nowoczesne powierzchnie biurowe sprawiają, że z roku na rok Opole przyciąga coraz więcej inwestorów. Pomimo, że do ulubionych lokalizacji biznesu w Polsce należą obecnie Warszawa, Kraków, Wrocław czy Trójmiasto, Opole nie ustępuje w walce o przyciągniecie nowych inwestorów. Władze miasta, oprócz kadr posługujących się płynnie językiem niemieckim, oferują różnorakie wsparcie, chociażby w postaci nowej ulgi dla firm budujących powierzchnie biurowe o powierzchni co najmniej 1,5 tys. m kw. pod lokalizację firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Dzisiaj Opole jest rozpoznawalnym punktem na polskiej mapie centrów usług biznesowych. – komentuje Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola. Po czterech latach możemy pochwalić się tym, co w tym czasie wypracowaliśmy. Najważniejszą rzeczą jest nauczenie się czytania potrzeb inwestorów– dodaje Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego.

Tegoroczna edycja konferencji Green Light For BSS. Perspektywy rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu poświęcona została zagadnieniom skoncentrowanym wokół rozwoju i umacniania sektora usług biznesowych w Opolu, perspektyw miasta na najbliższe lata oraz specjalizacji centów usług. Wśród zaproszonych do dyskusji gości znaleźli się miedzy innymi: Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego; Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opole; Marek Zuber, ekonomista i analityk finansowy; Krzysztof Drynda, Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; prof. dr hab. Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej; Iwona Chojnowska – Haponik, Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych PAIiIZ; Stephan Fricke, Prezes Deutscher Outsourcing Verband.

Z roku na rok, wydarzenie przyciąga coraz więcej gości zainteresowanych nie tylko branżą outsourcingu, ale także samym Opolem i rozwijaniem w nim nowych inwestycji. Swoje centra biznesowe ulokowali w mieście już Capgemini, PwC, Opta Data, Ista Shared Services, IFM Ecolink, Intergalactica. Dla nowych inwestorów przewidziane zostały także specjalne przestrzenie. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest Park przygotowujemy dedykowane lokalizacje dla centrów usług biznesowych – podkreślał Krzysztof Drynda, Wiceprezes WSSE.

Duże zainteresowanie branżą outsourcingu w Opolu, zaangażowanie władz samorządowych oraz współpraca pomiędzy administracją państwową, nauką i światem biznesu sprzyjają  nowym inwestycjom w regionie i kreują atrakcyjny klimat inwestycyjny. Obecnie Opole to wyjątkowe miejsce, nie tylko do inwestowania, ale także do życia – zaznaczał Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta.

Dedykowana strona wydarzenia

  • GOSPODARZ I ORGANIZATOR:
  • WSPÓŁORGANIZATOR:
  • PARTNER ORGANIZACYJNY:
  • PARTNER MERYTORYCZNY:
  • PARTNER:
  • PATRON HONOROWY:
  • PATRONI MEDIALNI:
Nadchodzące wydarzenia/konferencje