Korzystne położenie i dobra infrastruktura. Gliwice to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków magazynowo logistycznych w kraju. W ubiegłym roku powstał tutaj pierwszy na Górnym Śląsku klaster logistyczny.

Co to oznacza dla działających tutaj firm? Jak przekłada się to na ich rozwój i współpracę?

Jakie ma znaczenie dla regionu? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas konferencji: „Gliwice. Logistyka. Przyszłość.- perspektywy rozwoju rynku logistyki i magazynów w Gliwicach i na Śląsku”, która odbędzie się 22 marca w Gold Hotel Silvia w Gliwicach.

Jej celem jest przedstawienie perspektyw rozwoju sektora magazynowo – logistycznego w regionie, a także preferencji najemców logistycznych obiektów i najnowszych trendów w projektowaniu magazynowo-logistycznych kompleksów.

Podczas konferencji odbędzie się również dyskusja panelowa na temat możliwości współpracy przedsiębiorstw w ramach nowo powstałego gliwickiego klastra logistycznego.

W spotkaniu weźmie udział m.in. Adam Neuman, zastępca prezydenta Gliwic, przedstawiciele instytucji reprezentujących branżę logistyczną, deweloperzy, doradcy rynku nieruchomości, eksperci i inwestorzy.

Gospodarzem i jednocześnie współorganizatorem konferencji jest Prezydent Miasta Gliwice. Organizatorem spotkania jest firma Bluevine Consulting zajmująca się od kilku lat organizacją cyklu seminariów inwestycyjnych Prospects in Poland w największych miastach Polski i najciekawszych rejonach dla inwestycji.

– Położenie Gliwic na skrzyżowaniu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych, autostrad A1 i A4 powoduje, że chętnie lokują się tu m.in. firmy logistyczne, którym istniejąca sieć powiązań komunikacyjnych zapewnia dogodne połączenia nie tylko z resztą Polski, ale również z Niemcami, Czechami i Słowacją. Ponadto działa tutaj również specjalna strefa ekonomiczna. Wartość ulokowanych w niej inwestycji to około 6 miliardów zł.
Inwestorom sprzyja również polityka lokalnych władz, która sprawia, że Gliwice są miastem przyjaznym dla biznesu. – podkreśla Aneta Kłodaś z firmy Bluevine Consulting.

  • GOSPODARZ I WSPÓŁORGANIZATOR:
  • PATRONAT HONOROWY:
  • PARTNER MERYTORYCZNY:
  • Cushman & Wakefield
  • Katowiceka strefa
Nadchodzące wydarzenia/konferencje