Za nami łódzka edycja Future 2to5. Spotkaliśmy się z przedstawicielami branży produkcyjno — logistycznej by wspólnie, w nowatorskiej formule — rozmowy przy „okrągłym” stole — dyskutować o wyzwaniach, jakie technologia i zmiany nastrojów konsumenckich wywierają na branżę. By uzyskać pełny obraz dynamicznie zmieniającego się świata do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli całego łańcucha dostaw: od deweloperów, doradców, inwestorów, przedstawicieli samorządów do firm produkcyjnych, dystrybuujących, dostawców technologii aż po konsumentów — bo w końcu, gdzieś na koniec dnia wszyscy nimi jesteśmy 🙂

Cyfryzacja, automatyzacja i nowoczesne technologie burzą ściany pomiędzy poszczególnymi etapami procesu logistycznego, czyniąc go przejrzystym i elastycznym. Transformacja cyfrowa już dawno przestała być jedynie sposobem na uzyskiwanie przewagi rynkowej, lecz stała się czynnikiem decydującym „o być albo nie być” danego przedsiębiorstwa na rynku.

Wdrażanie nowoczesnych systemów, to nie tylko postęp technologiczny, ale przede wszystkim akcelerator zmian społecznych i biznesowych. Każda licząca się firma na rynku obserwuje swoich klientów, ale już nie każda wsłuchuje się w ich potrzeby i dostosowuje do nich swoje produkty i usługi, a już jedynie nieliczni, badają już nie tylko samą zmianę, ale już symptomy tych zmian, by swoimi produktami wyznaczać nowe kierunki i tworzyć nowe potrzeby u swoich klientów, a nie tylko zaspakajać te już istniejące.

Jak będzie wyglądał magazyn w 2025 roku, jaka będzie rola technologii w tym procesie, w jakim stopniu rozwój logistyki będzie sprzęgnięty z postępem e-commerce i jak bardzo to powiązanie będzie miało wpływ na rynek nieruchomości, w tym na branżę handlową? I w końcu jak na te zmiany przygotować swoich pracowników, strategie rozwoju firmy i budżety?

Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy wspólnie z zaproszonymi do dyskusji gośćmi – ekspertami branży: Markiem Bednarczykiem, Senior Property Managerem SEGRO; Leszkiem Jabłońskim, Kierownikiem Regionu SABUR; Mateuszem Sipą, Zastępcą Dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej z Urzędu Miasta Łódź; Piotrem Borkowskim, Senior Managerem, Information & Cybersecurity Testing, Standard Chartered Bank; Zygmuntem Łopalewskim, Dyrektorem ds. Komunikacji Korporacyjnej Whirpool Polska; Piotrem Wąsem, Dyrektorem Zarządzającym Spacefactory; Tomaszem Matonogiem, Dyrektorem E-Commerce Badury; Magdaleną Plecińską, Ekspertem w Departamencie Pozyskiwania i Obsługi Inwestora Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Edytą Karpińską, Głównym Specjalistą w Biurze Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łódź; Krzysztofem Lisieckim, Property Managerem SEGRO; Andrzejem Michalskim, Head of Sales Department SSI SCHÄFER; Prof. Remigiuszem Kozłowskim, Kierownikiem Centrum Technologii Bezpieczeństwa w Logistyce z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Dyskusje poprowadziła Monika Duda, Partner, M4 Real Estate oraz Igor Sokołowski, Dziennikarz, TVN24.

Te sama pytanie postawimy na kolejnym naszym wydarzeniu. Ty razem spotkamy się z Państwem we Wrocławiu, już 28 stycznia. Pytania te same, ale zupełnie inny rynek, stwarzający zupełnie inne możliwości inwestycyjne. Dobrze rozwinięta sieć drogowa, duży potencjał gospodarczy oraz demograficzny, a także bliskość granicy z Niemcami i Czechami to główne atuty regionu.
Z roku na rok województwo dolnośląskie umacnia swoją pozycję wśród głównych lokalizacji magazynowych w kraju oraz jednego z najważniejszych centrów dystrybucyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Operatorzy logistyczni, sieci handlowe, sektor e-commerce to główna grupa najemców w regionie. Do tej grupy należą także podmioty przemysłu motoryzacyjnego oraz elektrotechnicznego, które generują znaczącą część zapotrzebowania na projekty BTS oraz BTO.

Jakie największe wydania czekają rynek i region? Dołączcie do nas. Na spotkaniach Future 2to5 Państwa głos się liczy. Partnerem Stragicznym wydarzenia jest Segro — jeden z liderów w zakresie zastosowania rozwiązań proptech na rynku magazynowym w Polsce, autor raportu „PropTech na rynku magazynowym”, którego wyniki będą prezentowane podczas spotkania.

Do zobaczenia we Wrocławiu. Gorąco zapraszamy.

  • Gospodarz
  • Organizator
  • Partner Strategiczny
  • Partner Merytoryczny
  • Partner
  • Partner Medialny
Nadchodzące wydarzenia/konferencje