Już 9 kwietnia kolejny przystanek Future 2 to 5.

Tym razem zapraszamy Państwa do odwiedzenia z nami Lublina, miasta określanego mianem logistycznej bramy na Wschód. Lublin to jedno z prężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w kraju, a zarazem największe miasto po wschodniej stronie Wisły, dla którego sektor logistyczno-produkcyjny jest ważnym punktem w strategii rozwoju. Do głównych atutów regionu należy bardzo korzystne położenie na przecięciu szlaków transportowych z krajów nadbałtyckich na Bałkany oraz z Europy Zachodniej do Ukrainy i Rosji, a infrastruktura kolejowa pozwala na transport dóbr na wschód Europy oraz w stronę portów morskich na Bałtyku. Lubelskie lotnisko natomiast oferuje usługi towarowego punktu przeładunkowego. Warto podkreślić także dostępność wykwalifikowanych pracowników w mieście, których kształci m.in. Politechnika Lubelska i Technikum Transportowo-Komunikacyjne. Obecnie w Lublinie znajdują się obiekty trzech globalnych operatorów – Panattoni Europe, MLP Group oraz Goodman. Dostępność nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej optymalnie dostosowanej do potrzeb klienta to dobra wiadomość dla firm planujących nowe inwestycje w Polsce. Często bowiem gotowy budynek na przyjęcie produkcji to jeden z kluczowych czynników, decydujących o wyborze danej lokalizacji. W mieście szczególnie prężnie rozwijają się firmy z sektora przetwórstwa żywności oraz z przemysłu motoryzacyjno-maszynowego. Ten ostatni wspierany jest przez zainicjowany przez miasto Klaster Wyżyny Motoryzacyjnej i Maszynowej. Jego celem jest szeroko pojęta kooperacja motoryzacyjna, zdobywanie pieniędzy na innowacyjne projekty i tworzenie centrów wdrożeń.
O skuteczności działań miasta świadczą ostatnio pozyskane inwestycje, m.in.: Varroc Lighting Sys-tems, amerykański producent oświetlenia zewnętrznego dla branży motoryzacyjnej, Data Modul, niemiecki dostawca specjalistycznych technologii wyświetlania, technologii dotykowych i systemowych dla przemysłu, koncern Turck, producent rozwiązań dla automatyki przemysłowej, Borg Automotive, duński producent rozruszników, alternatorów i zacisków hamulcowych. Inwestorzy w sumie stworzą ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy w przeciągu najbliższych dwóch-trzech lat.
Lublin: Future 2 to 5, czyli perspektywy rozwoju branży produkcyjno-logistycznej w regionie w perspektywie 2 do 5 lat, to dyskusja, mająca na celu stworzenie obrazu gospodarczego miasta w bliskiej perspektywie czasowej. Przyjrzymy się globalnym trendom, zagrożeniom i wyzwaniom, jakie czekają branżę i miasto. Zapytamy inwestorów o ich plany inwestycyjne a miasto o to, czy jest gotowe na te oczekiwania nadal skutecznie odpowiadać?
Czy Lublin wykorzysta swoją szansę i stanie się głównym centrum logistyczno-produkcyjnym wschodniej granicy Unii Europejskiej? Czy faktycznie za 5 lat w Lublinie swoją fabrykę otworzy koncern motoryzacyjny, produkujący samochody? Kto będzie w niej pracował? Jak będzie wyglądać fabryka, magazyn, linia produkcyjna, a jak łańcuch dostaw? To tylko kilka z pytań, jakie padną na konferencji. Spróbujmy wspólnie na nie odpowiedzieć. Zapraszamy do udziału, już 9 kwietnia spotkajmy się w hotelu Arche w Lublinie.

  • Gospodarz
  • Organizator
  • Partner Strategiczny
  • Partner Merytoryczny
  • Partner
  • Partner Medialny
Nadchodzące wydarzenia/konferencje