Już 1 października 2018 roku w Warszawie odbyła się kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Inicjatywę Drugie Życie Budynków – doroczna konferencja „ Drugie Życie Budynków. Polska i CEE”. W tym roku, oprócz tematyki rewitalizacji i modernizacji, główną osią dyskusji była miastotwórczość i rola, jaką odgrywają w niej poszczególne podmioty rynku.

Pod koniec 2017 roku w Warszawie funkcjonowało prawie 500 nowoczesnych budynków biurowych według klasyfikacji PORF, z tego około 180 miało ponad 15 lat. Według analiz JLL na koniec 2018 roku ta liczba może wzrosnąć do prawie  200 – jest to ponad 11% wzrost w liczbie budynków i patrząc na powierzchnię przekłada się to na 4% wzrost rok do roku. W mieście powstaje obecnie ponad 1,4 mln m2 powierzchni w projektach opartych o odnowienie historycznych nieruchomości. Stolica przoduje pod względem skali i rozmachu inwestycji związanych z rewitalizacjami i modernizacjami i pod tym względem ją i inne polskie aglomeracje dzieli duży dystans. Wśród spektakularnych projektów realizowanych obecnie w Warszawie znajdują się między innymi: Centrum Praskie Koneser, Elektrownia Powiśle, Bohema Praga, Port Praski, Art Norblin.

Dlatego też, Warszawa jest naturalnym miejscem spotkania polskich i zagranicznych prelegentów
kolejnej edycji corocznej konferencji „ Drugie Życie Budynków. Polska i CEE”. Wśród zaproszonych gości  między innymi przedstawiciele Kijowa, Pragi, Wilna, Rzymu, Bukaresztu – miast, w których obok projektów rewitalizacyjnych, ważną rolę miastotwórczą odgrywają także nowobudowane budynki, tworząc intersujące koncepcje funkcjonowania nie tylko pojedynczych budowli, ale większych całości miejskich.

Czym różnią się projekty rewitalizacyjne w europejskich miastach? Czy prawodawstwo i finansowanie takich inwestycji są do siebie podobne? Jak duże projekty infrastrukturalne takie jak lotniska oddziałują na tkankę miejską? Jak o elementach miastotwórczych myślą inwestorzy nowych budynków a jak ci, którzy stawiają na rewitalizacje i modernizacje? Jakie wyzwania technologiczne i techniczne stoją przed deweloperami podczas modernizacji budynków? I w końcu – jak projektując przestrzeń zmierzyć się z projektowaniem doświadczeń odbiorcy? Na te pytania podczas konferencji „ Drugie Życie Budynków. Polska & CEE” odpowiadali zaproszeni do dyskusji goście z Polski i krajów regionu CEE: deweloperzy, władze miejskie, generalni wykonawcy, sieci hotelowe, firmy zajmujące się usługami fit – out, doradcy rynku nieruchomości komercyjnych, prawnicy oraz firmy technologiczne.

Zapraszamy na dedykowaną stronę projektu

  • Organizator
  • Inicjator/Partner Strategiczny
  • Wyłączny Partner Geotechniczny
  • Partner merytoryczny
  • Gospodarz
  • Partner
Nadchodzące wydarzenia/konferencje