Dąbrowa Górnicza to miasto rozwijające się prężnie, a co najważniejsze konsekwentnie i z wizją. Władze miasta mają jasno określony kierunek, w którym podążają. Są otwarte na przyjęcie każdego nowego przedsięwzięcia inwestycyjnego, które przekłada się na rozwój regionu, ale szczególnie oczekiwane są inwestycje z sektora nowych technologii i automotive.

Rozwój, szczególnie ambitny, wymaga konfrontacji z wieloma zagadnieniami różnorakiej natury: prawnej, społecznej, technologicznej, finansowej. Jak je trafnie zdefiniować? Z czyich doświadczeń skorzystać? Czy branża automotive stwarza szansę na dynamiczny rozwój regionu, czy nie? Czy polska polityka gospodarcza nadąża za wyzwaniami stojących przed tą branżą? Jakie są preferowane kierunki rozwoju koncernów: masowa produkcja, czy seryjne produkcje? Czy oferta inwestycyjna Dąbrowy Górniczej i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wpisuje się w potrzeby i oczekiwania inwestorów?

Na powyższe pytanie będą próbowali odpowiedzieć eksperci i paneliści konferencji „Dąbrowa Górnicza – kierunek: inwestycje. Inwestycje automotive – kierunek: Dąbrowa Górnicza”, jaka będzie miała miejsce 6 listopada 2014 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy m.in.: Zbigniewa Podrazę, Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza; Piotra Wojaczka, Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Stefana Moisę, Członka Zarządu General Motors Manufacturing Poland; Jerzego Majchrzaka, Dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki; dr. Piotra Prycińskiego, Zastępcę Kierownika Działu Zarządzania Programami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju; Romana Kantorskiego, Prezesa Polskiej Izby Motoryzacji; Luka Palmena, Menedżera Klastra Silesia Automotive oraz Marka Zubera, ekonomista, analityk rynków finansowych.

Podczas konferencji głos zostanie oddany także inwestorom, by podzielili się swoim spojrzeniem na mocne i słabsze strony regionu, specyfikę współpracy między firmami i możliwości ich wsparcia przez samorząd i strefy ekonomiczne.

Po części merytorycznej będzie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracę między Klastrem Silesia Automotive a jednostkami naukowymi, uczelniami wyższymi i podmiotami prowadzącymi prace badawczo-rozwojowe na rzecz przedsiębiorstw w motoryzacji.

Natomiast w samo południe Minister Gospodarki Janusz Piechociński otworzy oficjalne teren inwestycyjny Tucznawa. Jest to kluczowa pozycja nie tylko w ofercie Dąbrowy Górniczej, ale też całego województwa śląskiego. Dzięki nowej inwestycji drogowej Tucznawa jest skomunikowana z najważniejszymi trasami krajowymi i europejskimi. Znaczna część tego terenu, bo aż 99,5 ha, leży w granicach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co oznacza wymierne korzyści dla przyszłych inwestorów.

Gospodarzami spotkania są Miasto Dąbrowa Górnicza i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

  • GOSPODARZ I ORGANIZATOR:
  • WSPÓŁORGANIZATOR:
  • PATRONAT HONOROWY:
  • PARTNER VIP RAJDU:
  •    PARTNER MERYTORYCZNY:
  •  PARTNERZY MEDIALNI:

Nadchodzące wydarzenia/konferencje