19 marca w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kampanii „Bydgoszcz otwarta na outsourcing” zainicjowanej przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Podczas śniadania biznesowego w gronie ekspertów i  kadry zarządzającej firm korzystających z usług outsourcingowych porozmawiamy o przyszłości Bydgoszczy budowanej w oparciu o rozwijanie nowoczesnych usług dla biznesu.

Odkąd w 2008 roku Bydgoszcz została uznana za „Wschodzącą gwiazdę BPO” w prestiżowym raporcie „Improving trough moving” opracowanym przez Colliers International, miasto konsekwentnie rozwija swoją ofertę w zakresie nowoczesnych usług dla biznesu. Dotyczy to zarówno inwestycji infrastrukturalnych, jak również kształcenia wykwalifikowanej kadry pracowników.

Miasto dysponuje około 42 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, a kolejne 33 tys. m2 zostaną wkrótce oddane do użytku. Co roku lokalny rynek pracy jest zasilany przez 12 tys. absolwentów bydgoskich uczelni, którzy dzięki swoim kompetencjom, solidnemu wykształceniu, ambicji i pracowitości są uznawani za doskonałych pracowników firm z wielu branż, takich jak outsourcing BPO a szczególności IT.

„Dynamiczny rozwój rynku zaawansowanych usług outsourcingowych w Bydgoszczy świadczy, o tym, że nasza strategia biznesowa i wynikające z tego działania mające na celu zwiększenie konkurencyjności miasta w obszarze zaawansowanych usług biznesowych działają” – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. „Chcemy dalej się w tym kierunku rozwijać, dlatego jesteśmy otwarci na opinie ekspertów i praktyków” – dodaje.

Zaplanowane na 19 marca ekskluzywne śniadanie biznesowe będzie pierwszą okazją do tego, aby w kameralnym gronie ekspertów porozmawiać o tym, co jeszcze Bydgoszcz może zrobić, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom firm korzystających z usług outsourcingowych. W dalszej kolejności temat ten będzie dyskutowany podczas konferencji biznesowej, która odbędzie się w kwietniu w Bydgoszczy. Wnioski płynące z dyskusji podejmowanych podczas obu wydarzeń będą zawarte w specjalnym raporcie na temat możliwości outsourcingowych w Bydgoszczy. Raport ten będzie promowany na arenie międzynarodowej, między innymi na jednych z największych europejskich targów inwestycyjnych EXPO REAL w Monachium

Kampania „Bydgoszcz otwarta na outsourcing” jest realizowana przez zespół Poland Today, który odpowiedzialny jest zarówno za organizację wydarzeń, jak i przygotowanie raportu.

  • ORGANIZATORZY:
  • WSPÓŁORGANIZATOR:
  • PARTNERZY:
  • PARTNERZY MEDIALNI:
Nadchodzące wydarzenia/konferencje