Bydgoszcz – jedno z największych miast Polski o długich tradycjach przemysłowych, znane z Wyspy Młyńskiej, zabytkowych spichrzy nad Brdą i największego na świecie festiwalu poświęconego sztuce autorów zdjęć filmowych stanie się 22 czerwca miejscem konferencji

Bydgoszcz – nowe centrum produkcyjno-logistyczne Polski

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat efektywnych możliwości rozwoju miasta, a zwłaszcza branży logistycznej. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele władz lokalnych, developerzy, firmy logistyczne i produkcyjne oraz analitycy rynku.

Na polskim rynku nadszedł czas na odkrywanie przez inwestorów nowych lokalizacji, dotychczas pozostających poza głównym nurtem. Daje to Bydgoszczy i województwu Kujawsko- Pomorskiemu ogromną szansę i staje się wyzwaniem, które region może dobrze wykorzystać. Położenie w centralnej części Polski, na skrzyżowaniu dróg krajowych i tras kolejowych, łączących ze sobą Warszawę, Trójmiasto oraz Poznań, własny międzynarodowy Port Lotniczy zlokalizowany 3,5 km od centrum miasta, włączenie do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz niższe niż w innych miastach koszty pracy to istotne atuty w procesie budowania mocnej pozycji w branży logistycznej.

Na lokowanie centrów logistycznych i magazynowych, obsługujących zarówno rynek lokalny, jak i międzynarodowy korzystnie wpłynie chociażby rozbudowa drogi ekspresowej S5 łączącej autostradę A1 z autostradą A2 w Poznaniu i A8 we Wrocławiu, jak i modernizacja S10 łączącej Bydgoszcz ze Szczecinem.

Mocne strony Bydgoszczy i uwarunkowania gospodarcze w kontekście rozwoju nowoczesnych parków magazynowo – produkcyjnych; czynniki wpływające na decyzje inwestycyjne developerów powierzchni magazynowych i centrów dystrybucyjnych; skuteczność wdrażania produkcji just in time i lean management oraz oczekiwania najemców w dzisiejszych realiach biznesowych to proponowane przez organizatorów tematy.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy Rafała Bruskiego, Prezydenta Bydgoszczy, Edytę Wiwatowską, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Józefa Adama Belę, Wiceprezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawicieli ogólnopolskich firm developerskich, logistycznych i produkcyjnych, jak również ekspertów branży z Polski i z zagranicy.

Jesteśmy przekonani, że konferencja będzie doskonałą okazją do dialogu między władzami miasta, a liderami branży, jak również sposobnością nawiązania nowych kontaktów.

Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz i Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

  • GOSPODARZ
  • PATRONAT HONOROWY
  • PATRONI MERYTORYCZNI
  • PARTNERZY
  • PARTNERZY MEDIALNI
Nadchodzące wydarzenia/konferencje