Warmia i Mazury kuszą inwestorów

Województwo warmińsko-mazurskie to miejsce idealne nie tylko do wypoczynku, ale także do prowadzenia biznesu. O tym, jakie są największe atuty regionu, inwestorzy będą mogli się dowiedzieć podczas konferencji „Atrakcyjność Inwestycyjna Warmii i Mazur”.

Spotkanie odbędzie się 20 marca w Centrum Prasowo-Konferencyjnym Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (ul. Bagateli 12 w Warszawie). Organizatorami spotkania są: samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Celem konferencji jest przedstawienie potencjału regionu, perspektyw jego rozwoju i najciekawszych  miejsc do inwestowania, a także możliwości inwestycyjnych parków technologicznych obecnych w regionie: Olsztyńskiego Parku Naukowo Technologicznego, Miejskiej Strefy Rozwoju Techno Park w Ełku i Elbląskiego Parku Technologicznego.

Tworzą one pomost pomiędzy nauką i gospodarką regionu, a także kreują warunki sprzyjające przedsiębiorcom i wspierają innowacyjność.

Chcemy przełamać postrzeganie naszego regionu jako miejsca o charakterze wyłącznie turystycznym. Równie ważna jest dla nas pomoc przedsiębiorcom, którzy są zainteresowani prowadzeniem biznesu w województwie warmińsko-mazurskim. Na konferencji zaprezentujemy nasze najważniejsze atuty: wykształconą kadrę, rozwiniętą infrastrukturę oraz duży potencjał inwestycyjny, zwłaszcza w branżach dominujących na Warmii i Mazurach  – podkreśla Anna Wasilewska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas spotkania omówione zostaną również wyniki badań raportu „Sektory wysokiej szansy województwa warmińsko-mazurskiego”. Zaprezentuje je dr Dariusz Śledź – dyrektor Instytutu Badań i Analiz Olsztyńskiej Szkoły Biznesu oraz Jarosław Górski – członek zarządu Fundacji Best Place.

Odbędzie się również panel dyskusyjny z udziałem  Bożeny Cebulskiej prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Jarosława Górskiego członka zarządu Fundacji Best Place, prof. Hanny Godlewskiej Majkowskiej, zastępcy dyrektora Instytutu Przedsiębiorstwa SGH i przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego.

Debatę poprowadzi dziennikarz TVN 24 Jakub Porada.

 – Podczas spotkania pokażemy, że inwestorzy mogą liczyć na pomoc instytucji otoczenia biznesu oraz obecnych w regionie specjalnych stref ekonomicznych: warmińsko-mazurskiej i suwalskiej.  Gospodarcze atuty województwa oraz działania skierowane do inwestorów sprawiają, że Warmia i Mazury to region idealnie przygotowany do inwestycji – podsumowuje Anna Wasilewska.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Spójny system obsługi inwestora na Warmii i Mazurach – profesjonalne oddziaływanie promocji gospodarczej” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

  • GOSPODARZ I WSPÓŁORGANIZATOR:
  • PARTNER MERYTORYCZNY:
Nadchodzące wydarzenia/konferencje