20 maja przedstawiciele producentów, dystrybutorów oraz ekspertów ds. AGD spotkają się na III Międzynarodowym Forum Producentów Artykułów Gospodarstwa Domowego, corocznej konferencji poświęconej przyszłości tego sektora w Polsce i na świecie. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, która wspiera rozwój tej branży w naszym kraju.

Międzynarodowe Forum Producentów Artykułów Gospodarstwa Domowego, zainicjowane w 2013 roku przez firmę logistyczną Muller Die Lila Logistik, jest odpowiedzią na potrzebę dyskusji na tematy związane z budowaniem silnej pozycji polskiego sektora AGD. Konferencja szybko zdobyła uznanie środowiska, ponieważ organizatorzy dbają o atrakcyjny dobór tematów, prelegentów i uczestników.

Ważnym elementem koncepcji wydarzenia jest jego lokalizacja. Tym razem goście zostaną zaproszeni do Województwa Łódzkiego do „najlepszego nowego hotelu roku 2014 w Europie Środkowo-Wschodniej” według rankingu magazynu Eurobuild. Fabryka Wełny Hotel & Spa w Pabianicach, bo o niej mowa, jest swoistym symbolem przemiany i rewitalizacji, jaka dokonuje się w Łodzi i okolicach.

Prestiżową nagrodą została odznaczona również Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W ramach FDI Poland Investor Awards, ŁSSE otrzymała nagrodę dla najlepszej strefy ekonomicznej w Polsce. „Tworzymy dla producentów sprzętu gospodarstwa domowego optymalne warunki do rozwoju, o czym mogą zaświadczyć takie firmy jak B/S/H czy Indesit. Wierzymy, że kolejni Inwestorzy pójdą w ich ślady” – mówi Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE.

Program tegorocznego Forum został zbudowany w oparciu o ankiety przeprowadzone z uczestnikami zeszłorocznej edycji wydarzenia. Znajdą się w nim tematy międzynarodowe związane z sytuacją na Ukrainie oraz Rosji, rosnącą pozycją Turcji w Europie oraz możliwościami ekspansji w Azji. Ponadto wiele uwagi zostanie poświęcone rynkowi e-commerce i temu, jakie zmiany wymusza on  w funkcjonowaniu branży AGD: m.in. w procesach logistycznych oraz sposobach pakowania sprzętu. Gościem specjalnym Forum będzie prof. Peter Klaus, D.B.A./Boston Univ.

Z udziałem zagranicznych gości odbędzie się dyskusja na temat mocnych i słabych stron polskiego rynku AGD oraz inwestycji, które są niezbędne, aby sektor nadal rozwijał się w dynamicznym tempie i nie dał się wyprzedzić konkurencji z innych krajów. „Wierzymy, że spotkania z udziałem kluczowych graczy na polskim rynku AGD i wymiana ich doświadczeń, ułatwiają poszukiwanie optymalnej drogi rozwoju a udział w takim wydarzeniu gości z zagranicy wnosi do dyskusji międzynarodową perspektywą – cenną zwłaszcza w kontekście eksportu.” – mówi pomysłodawca  i organizator Forum, Michael Müller, Prezes Müller – die lila Logistik. Swój udział
w konferencji potwierdził m.in.: Jos Marinus, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego (European Logistics Association).

Forum Producentów Artykułów Gospodarstwa Domowego z roku na rok nabiera większego rozmachu i przyciąga coraz więcej uczestników. W zeszłym roku
w wydarzeniu wzięło udział ponad 100 przedstawicieli reprezentujących najważniejsze w Polsce firmy z sektora AGD i z ich otoczenia biznesowego (przedstawiciele instytucji samorządowych,  specjalnych stref ekonomicznych, firm transportowych ekonomiści i analitycy). Silną stroną konferencji jest zarówno merytoryka, jak również networking na wyższym szczeblu menadżerskim.

Nadchodzące wydarzenia/konferencje